Šup do tepláků aneb celebrity v pohybu

Odhalte sporty, kvůli kterým si známé krásky stáhnou vlasy do culíku, zapomenou na make-up a honosné róby.

Hvězdy showbyznysu si dobře uvědomují, že bezchybné křivky se jim vyplatí. Proto si nejen dávají pozor na svůj jídelníček, ale v jejich programu nechybí ani pravidelný pohyb. Vyzkoušejte sami, co baví populární tváře. Zapomeňte však předem na to, že vás budou lákat na „obyčejné“ cvičení ve fitness centru nebo jogging.

Chvíli nad vodou

Známou rusovlásku Nicole Kidman nejčastěji potkáte v bazénu. Podle svých slov si vybudovala velmi zvláštní vztah s vodou. Herečka je totiž přesvědčena, že se jí podařilo nečekaně otěhotnět díky plavání pod vodopády v malém australském městečku Kununurra v době natáčení filmu Austrálie. Její slova potvrzuje i fakt, že kromě ní v té době přišlo do jiného stavu dalších šest žen, které si sem zašly zaplavat. Po narození dcery Sunday Rose se už Nicole nechce pobytu ve vodě vzdát a každý den se plavání věnuje třicet minut v rámci svého tréninku. „Podle mě je to jedna z nejlepších cest, jak snížit nadváhu a zároveň si užít spoustu legrace,“ říká majitelka Oscara za film Hodiny, která se tímto pohybem zbavila i nepříjemných bolestí zad a ve svých čtyřiačtyřiceti letech se pyšní perfektní postavou. Ačkoli vyrůstala v Austrálii a měla tak přístup k oceánu již od dětství, dnes preferuje plavání v bazénu. Ten nechybí na přepychové farmě, kde Nicole bydlí se svými dětmi a manželem, úspěšným country zpěvákem Keithem Urbanem.

Adrenalin bez make-upu

Bez pohybu se v životě neobejde ani jedna z nejžádanějších modelek současnosti Marisa Miller . „Spousta lidí mi nevěří, že jsem nikdy nevyužila umění plastické chirurgie. Já jsem ale stoprocentně přírodní, musím na tom však tvrdě pracovat. Mým cílem je mít vyrýsované křivky. Nestojím o to, aby se houpaly sem a tam,“ říká blondýnka, kterou pánský magazín Maxim zvolil nejvíc sexy ženou světa. Kromě klasického tréninku v posilovně Marisa od mládí ráda surfuje. Lásku ke zdolávání vln má na svědomí hlavně Santa Cruz, kde modelka vyrůstala. Ne náhodou se tomuto místu přezdívá „Surfařské město“. Marisa si i dneska najde dost času, aby se mohla vydat vstříc oceánu. „Po fyzické, psychické i duševní stránce se nejlépe cítím, když můžu surfovat každý den,“ vysvětluje se smíchem důvod, proč stále zůstává věrná západnímu pobřeží a její agentura ji nemůže dostat do New Yorku. O zakázky ale americká supermodelka rozhodně nouzi nemá. Málokdo ví, že za to, že se stala tváří mnoha kampaní a exceluje na předních přehlídkách, vděčí právě svému oblíbenému sportu. Když si v roce 2001 dávala na pláži pauzu, všiml si jí známý módní fotograf Mario Testino. Jejich schůzka ji dovedla až na titulní stranu Vogue a poté už její kariéra stoupala raketovou rychlostí.

Místo prášku na green

Svůdná herečka Catherine Zeta-Jones se chce pohybem hlavně odreagovat. Právě proto se nechala inspirovat svým manželem, hercem Michaelem Douglasem a vsadila na golf. Nadchlo ji to natolik, že vyráží na green dvakrát týdně. „Mám spoustu kamarádek, se kterými se vždycky domluvíme a společně si jdeme zahrát. Nedá se říct, že by nám to šlo perfektně, ale to je úplně jedno. Hlavně, že se vždycky pobavíme a spojíme to i s dobrým obědem,“ prozrazuje tmavovláska, které vůbec nevadí, že zůstane jen amatérskou hráčkou. Důležité pro ni je, co jí tento sport dává. Procházky od jamky k jamce jí nejvíc pomohly v době, kdy Michael bojoval s rakovinou hrtanu v pozdním stadiu. Na jeho naléhání se nakonec zúčastnila i charitativního turnaje v Číně, zatímco její muž zůstal doma v Americe. Během přestávky jednomu z novinářů prozradila: „Dlouho jsem si to nechtěla přiznat, ale golf mi pomáhá zapomenout na všechny trable. Není nic lepšího než se soustředit pouze na bílý míček a nevnímat nic kolem.“ Michael, který letos v lednu prohlásil, že se mu podařilo nad nemocí zvítězit, jejímu nadšení tleská: „Když jsem před lety zjistil, že si Catherine zamilovala golf stejně jako já, věděl jsem, že se s ní musím oženit. Všechny moje fantazie se v tu chvíli proměnily ve skutečnost.“

Slabost pro pálkaře

To herečka Alyssa Milano, známá díky rolím v seriálech Čarodějky a Melrose Place, dává přednost baseballu. Její nadšení pro tento sport je tak velké, že má již několik let permanentku na zápasy milovaného týmu Los Angeles Dodgers. Navrhla i kolekci oblečení pro fanynky a napsala knížku Safe at Home, ve které se svěřila se svojí slabostí pro kluky v modré barvě, což je barva dresu Dodgers. „Vyrazit na baseball je pro mě, jako kdybych jela navštívit rodinu. Vyrůstala jsem v New Yorku a na zápasy chodila už jako malá. Vždycky jsem seděla tátovi na klíně a užívala si hru,“ vzpomíná herečka. Svoji štíhlou postavu si však udržuje bez pálky v ruce, zato s velkým nasazením. Na celý týden má od svého osobního trenéra vypracovaný cvičební plán, který zahrnuje kardio trénink v podobě tří uběhnutých mílí v mírném tempu, aby její nohy vypadaly stále perfektně. Nechybí ani hodina spinningu, jenž napodobuje dlouhou jízdu na kole. To ale ještě není všechno. Alyssa se alespoň dvakrát týdně nevyhne silovému tréninku. Díky tomu si pak bez přemýšlení může dopřát milovaná jídla, jako je suši nebo špenátové lasagne, které na ni prozrazují, že je po mamince napůl Italka.

Tělo pod kontrolou

Americká zpěvačka a držitelka devíti Cen Grammy Sheryl Crow dlouho hledala sport, který by jí vyhovoval ve všech směrech. Nakonec se jí podařilo najít svého favorita: „Dřív jsem hodně cvičila jógu, ale teď nedám dopustit na pilates. Cviky prodlužují svaly, které mému tělu pomáhají být mnohem ohebnější, což ve svých padesáti letech už dokážu ocenit.“ Ačkoli se sama stará o dva malé syny, které si adoptovala, každý den se snaží najít si na cvičení alespoň půl hodiny. Nejvíc se jí to prý daří ráno před snídaní. Sportu se nechce vzdát i proto, že věří, že díky pravidelnému pohybu bude imunní vůči nemocem a částečně tím zpomalí stárnutí. Na své zdraví si dává velký pozor od té doby, co se jí povedlo zvítězit nad rakovinou prsu. Nelehké chvíle ji dovedly až k meditaci, takže zatímco ostatní během cvičení poslouchají hudbu, ona se raději obklopuje tichem a soustředí se pouze na své myšlenky.

Zkrocená kráska

Hollywoodští režiséři se při pohledu na Michelle Rodriguez už dlouho nerozmýšlejí. Všichni do jednoho ji pasují do rolí drsných holek, ať už v seriálu Ztraceni nebo megafilmu Avatar. Temperamentní Texasanka se adrenalinu nebrání ani v soukromí, a tak není divu, že její výběr pohybu nemá nic společného s jemností. Michelle si zamilovala box, ke kterému se dostala díky svému snu stát se herečkou. Když v roce 2000 uspěla v náročném konkurzu na film Boxerka, neměla s životem v ringu žádnou zkušenost. Čekal ji proto několikaměsíční tvrdý trénink, z něhož vyšla jako nadějná herečka a milovnice boxu. „Ve chvíli, kdy jsem si poprvé nasadila boxerské rukavice, jsem začala bojovat hlavně se svým vlastním já. Díky tomuhle sportu jsem se zbavila veškeré agrese, kterou jsem v sobě dlouho potlačovala, a uvědomila si, jak je skvělé cítit se volná,“ přiznala herečka, která měla několikrát potíže se zákonem a opakovaně podstoupila protialkoholní léčbu. Její slova tak potvrzují, že sport dokáže pomoci víc než jen shodit nadbytečná kila.

Tipy z Hollywoodu: Správná motivace

1. Cvičte ráno

Výzkumy ukazují, že lidé, kteří vsadí na ranní cvičení, u něj déle vydrží. Navíc pohyb v těchto hodinách dokáže pořádně nastartovat metabolismus.

2. Vsaďte na trenéra

„Najala jsem si osobního trenéra, protože potřebuji někoho, kdo mě donutí k pohybu a komu už se nebudu moci vymlouvat,“ přiznala Sophia Loren.

3. Vše se počítá

Půl hodiny na cvičení je málo? Ani náhodou! Díky sportování spalujete kalorie, chráníte své zdraví, a to vždy, takže i v malých časových dávkách.

4. Kamkoli po svých

Zpěvačka Fergie i herečka Michelle Pfeiffer využívají každou chvilku k pěší turistice, protože dobře vědí, že se tak dá spálit až 400 kalorií za hodinu chůze.

5. Chvilka klidu

V období, kdy se nakupí povinnosti a starosti, je nejlepší absolutně vypnout, a to se týká i pohybu. Ale pozor, lenošení je povoleno jen na krátkou dobu.


Autor: IVETA VAŘEČKOVÁ

Článek je z kampaně Hubneme do plavekByl pro Vás článek užitečný?