Taekwondo

Taekwondo bude na letošních hrát hostit multifunkční hala Excel a očekávat lze spoustu zábavy i napětí.

Věděli jste?

Sportovcům trvá v průměru tři roky intenzivní přípravy než dosáhnou tzv. černý pásek - tedy statut nejlepšího taekwondisty.

 

Základní informace

Místo konání: ExCeL
Termín: středa 8 - sobota 11. srpna
Medailové události: 8
Sportovci: 128 (64 mužů, 64 žen)

Slovo taekwondo v sobě zahrnuje přesný popis principů za tohoto korejského bojového umění - znamená, že tam, kam dospěje zápasník co se úrovně svého umu a pásku týče, měl by dospět také svým myšlením.

Základy

Cílem je směřovat „Taekwondo“ kopy a údery do soupeřových bodovaných zón: jeden bod se uděluje za platný kop nebo úder do trupu, dva body za platný rotovaný kop a čtyři body pro kop do hlavy s otočkou.


Taekwondo - ilustrační foto

 

Děj se odehrává uvnitř 8m x 8m velkého hřiště, každý zápas se skládá ze tří dvou-minutových kol. Přes standardní bílé uniformy, známé jako 'dobok', závodníci nosí barevné ochranné obleky. Soutěžící, který má na sobě modré ochranné pomůcky je známý jako 'Chung', zatímco konkurent v červené barvě je „Hong“.

Osm „Taekwondo“ disciplín se odehraje na hrách v Londýně roku 2012 - čtyři váhové kategorie pro muže a čtyři pro ženy - v klasickém vyřazovacím knockout systému. Vítězové jednotlivých soutěží budou mít nárok na postup do dalšího kola, přičemž ti nejlepší se utkají tvář v tvář ve finále.

Olympic Taekwondo, historie a současnost

Taekwondo debutoval jako olympijský sport na hrách v Soulu roku 1988, ale nebyl oficiálně přidán do olympijského programu až do Sydney her 2000.

V Londýně na OH roku 2012, se bude taekwondo soutěž konat v Excelu, multifunkční hale, která bude hostit řadu dalších olympijských a paralympijských sportů.

Stáhněte si - Program LOH 2012 Londýn


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.

Hlavní článek: