brisni tanec

Břišní tance

Břišní tanec má své kořeny na Středním východě, ale rozšířil se do celého světa. Může vypadat různě – vlnivý a pomalý nebo rychlý a třesavý. V tanci se projevuje osobnost tanečnice, důležitá je i mimika a energičnost. Všechny pohyby by měly být přirozené.
pokračování článku...
flamenco

Flamenco

Flamenco je původně cikánský tanec, který se k nám dostal asi v 15. století přes Indii, Pákistán a Egypt - to ho velmi ovlivnilo a mísí se v něm celá řad kultur. Flamenco jako takové není jen tanec, patří do něj také zpěv či hra na kytaru. Důležitým prvkem flamenca je také tleskání a hra na tzv. cajón (bubínek připomínající dřevěnou bednu). Flamenco má tři základní typy: flamenco jondo (vážné, hluboké), flamenco chico (lehké) a flamenco intermedio (střední). Užívá se syrových citových prožitků, které se zpěvák, muzikant či tanečník snaží prožít při svém projevu.
pokračování článku...
tanec

Pět stylů tance, které Vás dostanou

Toužíte se před jarem zbavit přebytečných kil a pročistit svůj organismus od škodlivých látek, ale představa, že trávíte hodiny v posilovně, vás upřímně děsí? Zkoušela jste běhat, ale v ledovém vzduchu to ztrácí své kouzlo? A aerobik už vás dávno nudí svojí jednotvárností? Zkuste to letos jinak. Představujeme vám pět moderních tanců, při kterých ani nepostřehnete, že cvičíte, a vaše kila přitom půjdou dolů.
pokračování článku...
tanec u tyče

Pole dance a Flirt dance

Tanec u tyče byl vždy doménou striptérek a go go tanečnic. Pak však někoho napadlo, že na něm vlastně není nic špatného a nový taneční styl byl na světě. Ženy v Americe i Evropě najednou chodí do kurzů flirt dance a pole dance, které je učí, jak tancovat tak, aby byly co nejvíc sexy. Navíc se jedná o docely fyzicky náročný tanec, u kterého se skutečně spalují kalorie.
pokračování článku...
Riegrovy sady

RIEGROVY SADY CENTRE

Nově otevřené prostory Riegrovy sady Centre nabízejí vítanou možnost sportovního vyžití, navíc v příjemném prostředí nádherného vinohradského parku. Centrum nabízí kurzy a sportovní kroužky, zejména pilates, aerobik a jógu a pro ty, kdo by se rádi protáhli jinou formou, nabízí také řadu tanečních kurzů (free dance, africký tanec a flamenco).
pokračování článku...
ROZTOČTE TO S KRUHEM

Roztočte to s kruhem

V Americe uchvátil tanec s obručí hvězdy showbyznysu i první dámu. Hooping je hit, kterým skvěle zformujete postavu a ještě se u toho budete parádně bavit. Vyzkoušeli jsme ho za vás!
pokračování článku...
salsa

Salsa

Salsa je párový latinskoamerický tanec, který má čtyř čtvrťový rytmus. Rytmus je sice na čtyři doby, tančí se ovšem pouze na doby tři – čtvrtá doba z taktu je „na okrasu“. Při salse vede muž svou partnerku, žena se mu podřizuje a jde tam, kam chce on.
pokračování článku...
samba

Samba

Samba (v překladu božská tanečnice) patří do skupiny latinskoamerických tanců, tančí se na dvoučtvrťový synkopový rytmus. Tempo odpovídá 50 až 60 taktům za minutu. Důležitými nástroji, které při hraní samby nesmí chybět, jsou surdo, bonga, tan-tan a cavaco (nástroj podobný kytaře nebo ukulele).
pokračování článku...
sportos

Sportujte spolu!

Divadlo, kino, restaurace a tak pořád dokola. Pokud vaše rande s partnerem začínají být až zoufale stereotypní, je nejvyšší čas to změnit. Co byste řekli třeba společnému sportování? Budete spolu, takže vás to bude bavit, budete hubnout… Máme pro vás hned několik tipů na aktivity, které můžete provozovat společně víceméně bez ohledu na kondici. Stačí jen jedno: začít!
pokračování článku...
street dance

Street dance

Označení Street dance v sobě zahrnuje všechny „pouliční“ tance, které jsou stále více oblíbené mezi současnou generací dospívající mládeže. K tomuto volnému stylu se řadí Hip Hop, Just Dance, X-Dance, R'n'B, ModernStreet, Jazz-LatinStreet, Break Dance a Reggaeton. Tyto tance mají společný životní styl – kšiltovky, volné kalhoty, graffiti, masivní zlaté řetězy apod.
pokračování článku...
V této sekci bylo nalezeno celkem 13 článků.