Tanečníci z celého světa ovládli SaSaZu

Světová špička mladých a nadějných tanečníků se sjela do pražského klubu SaSaZu, aby předvedli, co v nich dřímá za talent a získali tak prestižní ocenění Tanečník roku 2011.

Celé dva dny od 8.-9. dubna fundovaná porota ve složení: choreograf, tanečník a duchovní otec akce Yemi A.D., několikanásobný mistr světa v kategorii Hip Hop – Miro Olšavský, slovenská taneční legenda Laci Strike, či francouzský tanečník, který je považován za jednoho z nejlepších současných tanečníků světa, jenž spolupracuje s Gwen Stefani – Dedson z Wanted crew. Dále zasedla v porotě tanečnice z New Yorku Shernita Anderson, která doprovázela Kanye Westa a Filipi Escudine, který je členem brazilské Cia Xstyle Dance Company.

V pátek 8. dubna se v dopoledních hodinách uskutečnila pohárová soutěž tanečních skupin ve stylech Hip hop a Street show. V rámci velkolepé show vystoupily skupiny i v počtu 24 tanečníků. Vítězství v poháru tanečních skupin Street show v dospělé kategorii si odnesl Dance Academy Prague team z tanečního studia DAP. Ve večerních hodinách proběhly semifinálová kola v kategorii Battle 1 vs. 1. Po vyčerpávajícím dni se soutěžící a návštěvníci klubu SaSaZu uvolnili na warm up party, kde se všichni bavili až do pozdních ranních hodin.

Grandiózní finálový večer, který následoval hned druhý den 9. dubna začal ve 20:00, kde se soutěžilo o titul Tanečníka roku 2011 – my City my Stage. Výkony tanečníků byly ohromující a zaplněný klub soutěžící odměnil svým potleskem. Díky tomu, že do letošního ročníku se mohli přihlásit tanečníci z celého světa, konkurence byla veliká a pomyslná laťka byla hodně vysoko. Celou akci odstartoval Ben Cristovao, kde představil svůj nový singl. S netradičním electro remixem svého singlu Try Some Stuff You Don't Think You Should , vystoupila kapela Charlie Straight. Nechyběly dvě strhující show organizátorů soutěže hiphopové formace BDS Academy a ultra moderní choreografie z dílny týmu Yemiho A.D. a jeho hostů. Vrcholem celého večera byl finálový battle, ve kterém proti sobě v souboji nastoupili dva nejlepší tanečníci večera Lady Mel a Pitikin. V souboji Česka proti Slovensku již druhý rok po sobě excelovala Lady Mel, ale neuvěřitelné kousky Pitkina ohromily porotu natolik , že získal titul Tanečník roku 2011. Letošní rok se nesl ve znamení velkých novinek, a jak zhodnotil celou akci pořadatel a zároveň porotce Yemi A.D.? „Atmosféra byla nepřekonatelná, a protože o tanci se nedá mluvit natož psát, doporučuji, podívejte se na dokument, který odvysílá začátkem května Česká televize.“ Vítěz získal lákavou cenu ve výši 50.000,- Kč, sponzoringovou smlouvu se společností Nike, také Redbull na rok zdarma a mnoho dalších cen.

Celým finálovým večerem provázela moderátorka MTV Czech Hana Zajíčková a moderátor Evropy 2 Marek Grégr společně s držitelem titulu Mistra světa Fero Bodnárem.

Na závěrečné after party již panovala uvolněná atmosféra plná dojmů z celé povedené akce. O doprovodný program se postarali: DJ NOX, DJ NobodyListen a Poeta (Selekta Roleta)


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.