Umím se bránit!


Sebeobrana pro ženy

Opuštěná potemnělá ulice, liduprázdné sídliště nebo noční jízda v hromadných dopravních prostředcích – to všechno jsou typická místa, která pro samotnou ženu nejsou bezpečná. Přesto se na nich často ocitá, a měla by se tudíž umět bránit tak, aby ze střetnutí s útočníkem vyvázla, nebo mu dokonce dokázala takticky předejít.

Vzdělávací instituce Holmes Place Academy proto začala nabízet kurz sebeobrany pro ženy. Jeho absolventky se naučí správně reagovat v nebezpečných situacích, jakými jsou napadení, škrcení, rdoušení, sražení útočníkem na zem apod. Dozví se také, jak se mají účinně bránit proti úderům a kopům. Důležitá však není pouze znalost fyzické obrany. Stejný význam má také schopnost zvládnout psychologický tlak spojený s útokem. V teoretické části se proto probírá psychologie napadení a nahlédnutí do právní problematiky.

Víkendové kurzy probíhají v klubu Holmes Place Energy Smíchov v Nádražní ulici, v nabídce bývají i dlouhodobější kurzy. O jejich průběhu a termínech se více dozvíte na www.holmesplaceacademy.cz


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.