V JAKÉ JSTE KONDICI? - část II.

Být v kondici zdaleka není jenom o tom, že máte ploché břicho a v pohodě doběhnete tramvaj. Zkuste si podle našeho návodu několik všestranných testů, z nichž se velmi jednoduše dozvíte, jaké jsou momentálně vaše celkové fyzické schopnosti.

Každý týden se zaměříme na jednu z oblastí: dolní část těla, horní část těla, hluboký stabilizační systém (HSS), flexibilita a rovnováha. Nakonec nás čeká i celkové zhodnocení.

Dnes: HORNÍ ČÁST TĚLA (test paží a hrudníku)

DÁMSKÝ KLIK

Můžete vyzkoušet ve dvou variantách:

Varianta jednodušší:

Klekněte si na všechny čtyři končetiny, dlaně umístěte rovnoběžně a v přirozené šíři pod úrovní ramen, lokty nechte mírně pokrčené, držte rovná záda, kyčle nad koleny. Při provedení kliku jděte pouze na úroveň, ve které se vaše lopatky nepřiblíží jedna k druhé, poté se vraťte do výchozí polohy.

Jak změříte svou kondici?

Pokud:
* Neuděláte ani jeden klik, vaše kondice je hluboko pod úrovní a měli byste vyhledat trenéra.
* Zvládnete-li alespoň třicet opakování v průběhu jedné minuty, je vaše kondice dobrá a rychle se můžete dostat na výbornou úroveň.

Varianta složitější:

Provedení kliku je stejné, pouze v základním postavení posuňte kolena za kyčle. Žena v průměrné kondici by měla zvládnout alespoň patnáct opakování během minuty.

PŘÍTAH

Najděte si věc, ke které se budete přitahovat – může jít o zárubeň dveří, patrovou postel nebo i pevný bar. Stoupněte si blízko k vybranému objektu, nohy držte v přirozené šíři a rukama v šíři ramen se ho chytněte. Kolena mohou přesahovat špičky. Ramena stáhněte dolů k pánvi a tělo postupně vytahujte nahoru tak, aby kolena nepřesahovala špičky a ramena vám „neutíkala“ k uším. Lopatky držte od sebe.

Jak změříte svou kondici?

Pokud:
* Zvládnete bez velké pomoci nohou udělat alespoň 3 přítahy, vaše kondice je průměrná.
* Od 4 do 8 přítahů je vaše kondice dobrá.
* Zvládnete více než 8 přítahů, vaše kondice je výborná.

Příště si otestujeme: HLUBOKÝ STABILIZAČNÍ SYSTÉM (HSS)


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.