Vyzkoušeli jste už BOSU?

BOSU je balanční cvičení, které stimuluje svaly zajišťující správné držení těla a pomáhá dosáhnout rovnováhy mezi svalovými systémy daleko rychleji než jiné cvičení. Využívá se při něm speciální pomůcka BOSU Balance Trainer, což je polokoule, která je na jedné straně plochá (v průměru má 63,5 cm) a z druhé strany vypouklá (koule by měla být nafouklá do výšky 22 cm). Na jejích bočních stranách jsou rukojeti, které slouží k otáčení.

BOSU je velmi oblíbené jak mezi začátečníky, tak mezi trénovanými sportovci. Cvičení je založeno na dodržování rovnováhy v různých pozicích, existují dva základní typy: bosu-pilates a cardio bosu (bosu-rychlé cvičení). Cvičení je vhodné i pro těhotné ženy, které tak mimo jiné zpevňují svaly pánevního dna.

V současnosti se BOSU začíná rozšiřovat i v České republice, většinou ho můžete najít ve studiích, kde se cvičí také pilates, jóga či aerobic. Lekce trvá zpravidla 60 minut a vyjde vás asi na 50 - 70 Kč.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
BOSU
Autor: vera (04.07.2008)
Výborné, ještě jsem se s tímto typem cvičení neseznámila. Užitečná informace. Cvičení není nikdy moc a inovace může být prospěšná. Nejhorší je vyhoření díky stereotypnímu cvičení. A cvičení musí bavit!!!!!
Re: BOSU
Autor: Yankee - kondiční trenér (25.10.2009)
Bosu je super cvičební pomůcka, nedám na ní dopustit. Trénink se stal díky ní pestřejší , zajímavější a účinější. Neskutečně výborné pro cvičence se svalovou disbalancí. Celou letní přípravu hokejistů v mé hokejové škole, jsem jej zapojoval do tréninků a výrazně se zlepšilo jejich držení těla a síla ve vzpřivovačích. Je k tomu celá škála cviků pro všechny sportovní odvětví. Tady se soudruzi z NASA fakt vytáhli :-). Yankee
koupit
Autor: MARTINA KAMRADOVÁ (14.08.2008)
Kde bych si mohla BOSU koupit??? A jaká je cca jeho cena? Díííky Martina
Re: koupit
Autor: Martina (25.08.2008)
pro Martinu: Bosu koupíš na internetu,nebo v nějakém sportu a stojí 1000 až 4000 Korun,ale lepší je chodit na cvičení od nějakého sportcentra...
Re: Re: koupit
Autor: Lucka (28.10.2009)
Tak za 1000,- Kč ho asi nekoupíš, originál stojí 4 000,-, před cca 2 nměsíci jsem ho kupovala a pak se dá koupit čínská napodobenina za cca 1800,-, ta ale za moc nestojí a má i jiný rozměr.
bosu
Autor: michal winter (09.09.2008)
kde v ceskych budejovicich si mohu vyzkouset a zacvicit BOSU je to zajimave a lakave cviceni dekuji
Re: bosu
Autor: Šárka (19.10.2009)
V Č. B. se bosu cvičí ve Factory Pro www.factorypro.cz ...
Bosu
Autor: Bára (15.10.2009)
Nedávno jsem bosu vyzkoušela a vřele doporučuju! Na hodině se člověk pořádně zapotí (opravdu pořádně), ale dá se to zvládnout, i když nejste příliš velký sportovec a jsou vidět výsledky. Nezapomeňte si ale vzít ručník a vodu, jsou fakt potřeba :-)
BOSU
Autor: sara (17.11.2009)
Jsem po operaci páteře, BOSU je neuvěřitelná věc právě na zaktivování hlubokého stabilizačního systému. Chodím i na hodiny BOSU, ale BOSU jsem si koupila i domů, hojně ho využívám.