zábava

Zábava

bobova draha

Boby a bobová dráha

Bobová dráha je výborným místem pro sport, kde si můžete zvolit vlastní tempo – od vyhlídkového až po zhruba 65 km/hod. Pro regulaci rychlosti slouží brzdová páka, takže se na bobové dráze můžete bez obav projet i s dětmi. Navíc bývají bobové dráhy umístěny v místech s překrásným výhledem, v okolí bývají restaurace nebo i jiná sportovní zařízení, takže u dráhy můžete strávit příjemné odpoledne s celou rodinou.
pokračování článku...
Bowling

Bowling

Bowling je oblíbený sport, kde se hráč snaží srazit co možná největší počet kuželek. Bowling se hraje na speciální dráze, kde na jednom konci stojí hráč a na druhém konci stojí 10 kuželek, do nichž se hráč musí trefit. Dráha vyrobená z lakovaného dřeva nebo odpovídajícího materiálu je dlouhá 18, 28 metrů a široká 1,05 metru. Kuželky jsou uspořádány do trojúhelníkového tvaru (4-3-2-1) a každá je vysoká 38 cm a váží přibližně 1,5 kila.
pokračování článku...
Geocaching

Geocaching - hledání "pokladů"

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky. Využívá se při něm navigační systém GPS, který slouží na vyhledávání skrytého objektu, tzv. cache, který má určené souřadnice. Jednou z hlavních myšlenek geocachingu je umisťování objektů (caches) na takových místech, která jsou zajímává, ale nejsou příliš známá mezi turisty. Úkolem geocachera je potom takový objekt nalézt.
pokračování článku...
kitesurfing

Kitesurfing

Pokud hledáte neobvyklý a zábavný sport, kitesurfing by mohl být pro vás to pravé. Je podobný windsurfingu, ale navíc si při něm zalétáte ve vzduchu. Kurzy kitesurfingu u moře mohou být navíc ideální dovolenou pro všechny, které nebaví jen tak se válet na pláži.
pokračování článku...
motokary

Motokáry

Ježdění na motokárách je varianta závodění v autech s jednoduchými čtyřkolovými „vozítky“, kterým se u nás říká motokáry, v angličtině jsou známé pod více názvy – například karts, go-karts, gearbox/shifter karts. Na motokárách se obvykle jezdí na speciálním okruhu.
pokračování článku...
Paintball

Paintball

Paintball je adrenalinový sport, který založen na střílení protihráčů. Střílí se speciálními zbraněmi, které jsou nabíjeny kuličkami (paintballs) ráže 0,68 palce. Kulička je tvořena pevným obalem na bázi celuloidu, uvnitř se nachází netoxické vodou rozpustné barvivo různých barev, které slouží k tomu, aby bylo poznat, kam kulička dopadla. Zasažený hráč je tedy snadno rozeznatelný a musí opustit bojiště s rukama zdviženýma nad hlavu na takzvané mrtvoliště, kde se setkává s ostatními vyřazenými hráči.
pokračování článku...
Přežijete...? Kurz plný silných zážitků

Přežijete...? Kurz plný silných zážitků

Máte pocit, že třímáte otěže svého života pevně v rukou? Dokážete si vždy poradit v jakékoli situaci? Město a civilizace představuje jakési bezpečí, které znáte, ale co pokud zabloudíte sami v lese, při výletě na poušti nebo se ocitnete v centru katastrofy – jste zraněný a prostě není nikdo, kdo by pomohl? Zůstane otázka, zda si poradíte, nebo ne… Přežití není záležitostí náhody, ale připravenosti. Fyzické, duševní i mentální.
pokračování článku...
sauna

Sauna

Sauna je finské slovo, které označuje malou vytopenou místnost, která se využívá jako ohřívárna při saunování. Od vnějšího prostředí je sauna velmi dobře izolovaná, většinou je vevnitř obložená dřevem. Teplota se obvykle pohybuje mezi 60 - 120˚C, ale v některých saunách může teplota vyšplhat ke 140 ˚C. Na kamna, která zahřívají celou saunu, se jednou za čas nalévá voda (může mít nějaké aroma), která zvýší vlhkost vzduchu.
pokračování článku...
solárium

Solárium

Kdo by si nepřál krásné přirozené opálení. Letní opálení ale často velmi rychle vybledne a než se rok s rokem sejde, pokožka je zase bledá a po opálení ani stopy. Řešením jsou pravidelné návštěvy solária, které nejen udrží opálení původní, ale navíc sjednotí a zvýrazní opálenou pokožku. Připraví ji také na jarní a později letní sluníčko a pokožka se tak opaluje průběžně a neobjevují se spálená místa.
pokračování článku...
sportos

Sportujte spolu!

Divadlo, kino, restaurace a tak pořád dokola. Pokud vaše rande s partnerem začínají být až zoufale stereotypní, je nejvyšší čas to změnit. Co byste řekli třeba společnému sportování? Budete spolu, takže vás to bude bavit, budete hubnout… Máme pro vás hned několik tipů na aktivity, které můžete provozovat společně víceméně bez ohledu na kondici. Stačí jen jedno: začít!
pokračování článku...
V této sekci bylo nalezeno celkem 12 článků.