Zážitky a adrenalin na laně – vyzkoušejte lanové centrum


Lanové centrum

Lanová centra (někdy také lezecká centra) jsou většinou otevřené areály v přírodě, které se skládají z množství rozličných překážek, které musíte překonat. Budete muset zdolávat kombinace klád, přeskoků, lan, sjezdů, houpaček a dalších a dalších nástrah, které vám lanové centrum přinese. Odměnou vám ale bude pocit úlevy a uspokojení, až se dostanete do cíle a překonáte sami sebe.

Jak to probíhá

Před začátkem by se vám mělo dostat bezpečnostního školení, které by vám mělo ukázat jak se správně jistit a jak se v lanovém centru pohybovat. Poté obdržíte nutnou výbavu, která obsahuje bezpečnostní postroj, helmu, případně rukavice.

Většina lanových center také nabízí volbu různých obtížností tras. Můžete si tak vybrat ideální kombinaci, která vám bude vyhovovat.

Lanová centra jsou velmi variabilní, proto se můžete setkat s různými typy center. Obsahují většinou celou řadu překážek, které jsou nejčastěji rozděleny na individuální, které prověří pouze vaší odvahu a týmové, které budete muset překonat za pomoci vašeho partnera. Výška překážek se bohybuje od několika metrů až po 15 metrové věže.
 

Na co si dát pozor při výběru lanového centra

  • Centrum by mělo splňovat všechny mezinárodní standardy ACCT.
  • Vždy by vám měli být k dispozici vyškolení instruktoři.
  • Vždy byste měli dostat bezpečnostní školení.
  • Nikdo by vás neměl nutit do jakékoliv aktivity proti vaší vůli.
  • Lanové centrum by mělo obsahovat odpovídající zázemí.

 

Pro koho je lanové centrum určeno

Lanové centru můžete zdolat individuálně, ale lepšího zážitku dosáhnete při týmovém překonáváni všech nástrah. Celý systém kooperace ve skupině se také často využívá při různých firemních akcích a teambuldingu. Většina lanových center nemá věkové omezení, pouze výškové.

Pokud vás zajímají adrenalinové zážitky, můžete zkusit také další z našich článků:

Nejbližší lanové centrum vám vyhledá portál Kdesportovat.cz

Můžete se také podívat jak vypadá lanové centrum na videu:


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
viagra soft tabs
Autor: soft (před 4 dny)