zimní sporty

Zimní sporty

Lyžování
hokej

Lední hokej

Lední hokej je týmový sport hraný na ledové ploše. Jedná se o jeden z nejrychlejších sportů na světě jak pro hráče, tak pro puk, který může dosáhnout rychlosti až 160 km/h. Hokej vznikl v Kanadě na přelomu 19. a 20 století, brzy se začal rozšiřovat a dnes je populární téměř po celém světě. V zápase proti sobě stojí dva týmy - každý má 6 hráčů, z nichž jeden je brankař. Hráči se během hry víceméně libovolně mohou měnit, počet hráčů ale nesmí překročit 6.
pokračování článku...
lyžování

Lyžování

Lyžování je zimní sport, který se vyznačuje tím, že se člověk vlastní silou pohybuje po sněhu pomocí lyží připojených k botám přes lyžařské vázání. Původně sloužilo lyžování k dopravě, lyže byly v podstatě jen dvě desky, které měly urychlit pohyb na sněhu. V průběhu 20. století se však lyžování začalo těšit oblibě a stalo se oblíbenou aktivitou. Dnes patří tento sport mezi nejvyhledávanější zimní sporty vůbec, konají se v něm různá mistrovství a je také zařazen mezi olympijské disciplíny.
pokračování článku...
Carving centrum

Lyžovat se dá i v létě

Ač to zní na první poslech nesmyslně, jízdě na lyžích či snowboardu se můžete věnovat i v době, kdy je venku třicet stupňů ve stínu. A navíc nemusíte jezdit nikam za hranice. Na speciálních trenažerech v pražském Carving Centru na ulici Štěpánská 9 můžete lyžovat po celý rok.
pokračování článku...
V této sekci byly nalezeny celkem 3 články.