Zklidněte mysl sportem! - část III.

Bývá to nepopsatelná úleva, když konečně hodíte všechny starosti za hlavu a jediné, na co myslíte, je, že je vám dobře. Jak na to? Zacvičte si. My pro vás máme hned čtyři tipy na lekce, na kterých jste možná ještě nebyla a které rozhodně stojí za to. Blahořečit vám budou duše i tělo.

Tady je třetí z nich:

Hormonální jógová terapie

Hormonální jógová terapie, v Česku horká novinka, vám přinese nejen rovnováhu, ale pomůže vyřešit bolestivou menstruaci, problémy s otěhotněním, polycystickými vaječníky nebo štítnou žlázou.

Autorkou cvičení je brazilská psycholožka Dinah Rodrigues, která je společně s lékaři otestovala na ženách různého věku. Ze studie vyplynulo, že všem účastnicím jejího kurzu se zvýšila hladina hormonů, zmizel PMS a zlepšila se emocionální rovnováha (podrobnější výsledky studie najdete na www.dinahrodrigues.com.br).

Hormonální jógová terapie podle Dinah Rodrigues vychází z jógy. Jde o ucelenou sestavu jedenadvaceti cviků (ásan). Jsou to převážně ásany z hathajógy, které jsou však mírně poupravené tak, aby docházelo k intenzivnější stimulaci žláz s vnitřní sekrecí. Je důležité naučit se nejen správné technické provedení cviků, ale i dýchání.

V České republice jsou zatím jen tři certifikované lektorky hormonální jógy, které získaly oprávnění od Dinah Rodrigues: Martina Mangová (www.lunarnijoga.cz), Adéla Vaculíková (www.hormonalni-joga. cz) a Irena Šorfová (www.kundaliniprague.cz). Výuka sestavy probíhá formou seminářů, vybrat si můžete buď z víkendových, které lektorky pořádají v několika městech po celé ČR, nebo můžete zvolit pražský dvouměsíční seminář. Obě varianty zahrnují dvanáct hodin výuky.

Během semináře se naučíte celou sestavu, kterou pak můžete cvičit doma bez nutnosti navštěvovat další lekce. Hormonální jógovou terapii zvládnete i v případě, že jste jógu nikdy předtím nedělala. Neměla byste ji cvičit pouze v případě, že jste těhotná, máte endometriózu, rakovinu prsu, srdeční potíže nebo jste krátce po operaci.

----

Zdroj: Dieta


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.