Zklidněte mysl sportem! - část IV.

Bývá to nepopsatelná úleva, když konečně hodíte všechny starosti za hlavu a jediné, na co myslíte, je, že je vám dobře. Jak na to? Zacvičte si. My pro vás máme hned čtyři tipy na lekce, na kterých jste možná ještě nebyla a které rozhodně stojí za to. Blahořečit vám budou duše i tělo.

Tady je čtvrtá z nich:

Port De Bras

Milujete tanec, ale aerobik nebo zumba a moderní hudba jsou na vás příliš? Vyzkoušejte Port De Bras, cvičení vycházející z klasického tance a baletu, u kterého si přijdete na své zejména v případě, pokud chcete vypadat elegantně.

Port De Bras je cvičení z řady Body and Mind, které vede k uvolnění těla a mysli. Vytvořili ho v Rusku v roce 2006 ruský choreograf Vladimir Snezhik a španělský fitness trenér Julio Dieguez Papi.

Hodina se obvykle skládá ze tří částí: cvičení s prvky tance, klasického posilování zaměřeného především na břicho a střední část těla (břišní svaly jsou totiž jedním z hlavních aktérů při správném držení těla) a závěrečné relaxační části. Na lekci můžete vyrazit bez nejmenší taneční nebo fitness průpravy. Cvičí se relativně v pomalém rytmu a cviky jsou jednoduché na zapamatování.

Při cvičení lektoři kladou důraz především na navození příjemné atmosféry. Tomu pomáhá výběr hudby ve stylu chill out (anglický termín pro relax a nicnedělání) a etnic ambients. Po první lekci vás možná budou trochu bolet ramena a paže, většina cviků je totiž doprovázena ladným pohybem rukou.

S sebou na lekci si určitě vezměte pohodlné oblečení – nejlépe volné kalhoty nebo legíny a tričko s krátkými rukávy. Naopak, co se týká obuvi, tu můžete klidně zapomenout doma. Nemáte-li tzv. piškoty (dnes už je seženete v každé větší prodejně sportovního vybavení), můžete bez problémů cvičit bosa.

Pokud nemáte o cvičení žádnou představu, spoustu ukázek najdete na YouTube. Lekce Port De Bras pro vás budou užitečné i v případě, že toužíte oslnit na tanečním parketu ve společnosti.


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.