Zkuste osobní tréninky přes internet

Zajímavou pomůckou pro všechny, kteří se snaží zhubnout či vytvarovat postavu, může být individuální trénink přes internet. V Česku tato forma cvičení zatím není příliš známá, přestože skýtá mnoho možností. Chcete něco dělat pro svoje tělo, ale nemáte čas chodit do posilovny nebo prostě jen nechcete? Buďte průkopníkem a zkuste online trenéra. Jediným požadavkem je, že musíte ovládat angličtinu.

Jak trénink přes internet funguje?

V případě, že se rozhodnete pro on-line trénink, získáte přístup k webovým stránkám, které si uzpůsobíte přímo na míru. Nastavíte si cíle, kterých chcete docílit a svůj denní program. Můžete vybrat i pomůcky, které máte k dispozici. Online trenér vám pak nabídne cviky, které můžete dělat. Fotografie s popisem jsou samozřejmostí, velmi často na stránkách najdete i videa. Pomocí různých kalkulaček kalorií si můžete sestavit jídelníček, speciální kalendáře zase pomůžou kontolovat, zda cvičíte podle plánu. V případě, že si nebudete s něčím vědět rady, můžete se přes internet obrátit na skutečného trenéra.

Jaké jsou výhody online tréninku?

  • Nespěcháte do fitcentra - Můžete cvičit, kdy chcete a nemusíte spěchat do posilovny na pravidelné hodiny.
  • Cvičíte, kdy chcete - Nemusíte se přizpůsobovat rozvrhům tělocvičen, cvičte klidně v pět ráno nebo v deset hodin večer.
  • Cena - za přístup ke svému internetovému trenérovi zaplatíte oproti členství v posilovně s osobním trenérem pakatel.
  • Cvičte, kde se vám zachce - Online trenér je skvělá volba pro všechny, kteří hodně cestují. Stačí jen počítat a přístup k internetu a okamžitě se dostanete ke svému cvičebnímu plánu.
  • Cvičíte sami - Děsí vás představa, že musíte cvičit před ostatními lidmi? S online trenérem se nemusíte stydět, nikdo vás neuvidí.

A o co naopak přijdete?

Nejzásadnějším rozdílem oproti tréninku ve fitcentru je, že přijdete o kontakt tváří v tvář. Online trenér se proto nehodí pro úplné začátečníky, kteří nikdy necvičili. Obzvláště v začátcích je totiž velmi důležité, aby vás profesionál kontroloval, zda cvičíte dobře. Další zrádností trenéra přes internet je, že všechny jeho výhody můžou býz zároveň nedostatky. Doma se jen těžko donutíte začít cvičit, zatímco předplacené cvičení v posilovně vás popožene.

Poslední nevýhodou je jazyk. Protože podobné služby zatím nenabízí žádné česká společnost, je možné zaplatit si pouze vstup na zahraniční stránky. Dá se ovšem předpokládat, že se časem nějaká česká firma této příležitostí chytí.

Cena

Kolik za trenéra zaplatíte záleží na tom, jakou službu si vyberete. Cena se opravdu různí. Službu můžete pořídit za dvacet dolarů za rok, ale také za šedesát dolarů za tři měsíce. Některé stránky své služby nabízí zdarma, budete se ovšem muset smířit s větším množstvím reklamy.

Kde online trenéra hledat?

Pokud vás trénink přes internet zaujal, můžete zkusit následující odkazy:


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.