Zumba - žhavá novinka z Kolumbie

Zumba je nový fitness program, který v sobě spojuje prvky aerobicu a latinskoamerických tanců jako je merengue či salsa. Zumba vznikla vlastně náhodou, když si její zakladatel Alberto Perez zapomněl přinést na svou lekci aerobicu klasickou aerobicovou hudbu a jediné, co u sebe měl, byly latinskoamerické rytmy. Toto cvičení střídá rychlou a pomalou část a v jednotlivých časových sekcích dochází ke spalování tuku, posilování a tvarování postavy.

Zumba by měla být příjemným způsobem jak hubnout a cvičit s radostí, zábavou a bez stresu. Oproti aerobicu je zumba více taneční a také její choreografie v sobě zahrnují daleko více krokových variací z latinskoamerických tanců. Nemusíte se ale bát, že byste během lekce nestíhali! Na hodinách se začíná nejprve s velmi jednoduchými choreografiemi, které se postupně doplňují o nové prvky, a zvládnout je tak může opravdu každý.

Více se o zumbě dozvíte v článku Zumba


Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
a kde?
Autor: ivka (24.04.2009)
škoda že pisatele článku nenapadlo, že když si někdo chce o tomto stylu přečíst, také ho zajímá, kde by si ho mohl vyzkoušet :-(. a nejen v Praze.
Re: a kde?
Autor: Anina (27.04.2009)
já souhlasím,taky se marně pídím po informacích o tom,kde si tento nový,a určitě velice zajímavý,styl můžu vyzkoušet :-(.
Autor: Petra (27.04.2009)
Zumba je v ČR zatím v plenkách, pokud vím...ale narazila jsem na ni i třeba ve vesnici, odkud jsem (poblíž Uherského Hradiště) - jenže tam to cvičí slečna, co byla na Ibize a tam se s tím seznámila...jinak, co jsem se dopídila, tak jde zumbu cvičit jen ve větších městech, a to ještě jen v takových těch sportcentrech, kde se cvičí ledacos (třeba v Brně v Centru orientálních tanců nebo Aerobic studiu Petry Moudré)
Zumba v Brně
Autor: Linda (07.08.2009)
Ahoj, Zumba se cvici od zari ve Studiu Maya v centru Brna, vice info na
Zumba v Brně
Autor: Lucka (25.10.2009)
Zdravím všechny příznivce Zumby!!! Od listopadu otevíráme kurzy Zumby - každý čtvrtek od 17 a od 18h. Více informací AEROBIK CENTRUM BRNO www.acbrno.cz
Zumba v Brně
Autor: Kajča (28.04.2010)
Zumba v Brně jedině s Liškou. www.zumbastudio.cz
zumba brno
Autor: smisek (10.06.2010)
Zumbu s Liškou můžu opravdu doporučit, je fakt bezkonkurenční.